Úvod > O nás > Čtyři stupně ke čtenářství

Čtyři stěžejní edice Albatrosu – čtyři stupně k opravdovému čtenáři

 

Obrázkové čtení

Prosté krátké příběhy tištěné velkými písmeny pro děti od 4 let. V textu jsou klíčová slova nahrazena obrázky, které děti zvládnou při společném sezení nad knížkou dobře pojmenovat, a stávají se tak spolučtenáři.

První čtení

Zábavná vyprávění v krátkých větách pro ty, kdo zdolali základy techniky čtení. První opravdové knížky, které si děti přečtou docela samy! Tato oblíbená edice už po léta představuje pestrou paletu našich vynikajících spisovatelů a ilustrátorů a podává zajímavý obrázek současné tvorby pro menší čtenáře.

Druhé čtení

Volně navazuje na První čtení. S podtitulem Už si čteme sami edice představuje jednoduché příběhy pro pokročilejší čtenáře, kteří čtou bez obtíží a s porozuměním. Děti tak bez nesnází objevují bohatý svět skrytý za písmenky.

Třetí čtení

Už čteme snadno, říká nejmladší z edic. A je to pravda - přes delší texty, souvětí, obtížnější slova i naučné prvky malý čtenář samostatně a s lehkostí přečte celou knížku. Radost od začátku až do konce!

Téměř čtvercový formát, příjemný do dětské ruky, dobře čitelný typ písma, velikostí přiměřený věku čtenáře, barevné ilustrace a rozmanitost příběhů jsou atributy těchto výrazných sourozeneckých edic.

Zprávy z redakce

18. 04. 2018

Vzhůru za dobrodružstvím!

Za chvíli jsou prázdniny, a to skoro každý zatouží po malém dobrodružství. Tak než nastane léto,... [více]

20. 03. 2018

Novinky květnové, veletržní

My v redakci jsme vždycky trochu napřed. O čtvrt roku, o půl roku, o rok, záleží na tom, na které... [více]