Úvod > O nás > Aktuality > Harry Potter a prokleté dítě již 24. září

Harry Potter a prokleté dítě již 24. září

18. 08. 2016 - 13. 09. 2016

Ti, kdo si zamilovali svět Harryho Pottera, mohou slavit! Datum vydání osmého příběhu Harry Potter a prokleté dítě v českém překladu se blíží! Novinka J. K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thorna vyjde 24. září tohoto roku.

Již od 16. sprna můžete předobjednat v našem e-shopu za vsktuku kouzelnou cenu! Právě teď a pouze u nás totiž dostanete předobjednávkovou slevu 20 % pro nejrychlejší zájemce a garanci dodání přímo od vydavatele.

Čeští fanoušci se společně s těmi německými dočkají vydání ve svém jazyce jako první v kontinentální Evropě. Knižní vydání pracovního scénáře divadelní hry Harry Potter And The Cursed Child - Parts One and Two, která měla premiéru 30. července v londýnském West Endu, do češtiny přeložil Petr Eliáš.

Příběh je od začátku zábavný a vtipný. Nese si v sobě velkou nostalgii a ne jednou budete vzpomínat na to, kdy jste s napětím očekávali nové Harryho dobrodružství. Ta hra je totiž velice emotivní. Máme tu chvíle naprosté radosti, kdy se znovu budete cítit jako malí čtenáři, plni očekávání a oddanosti ke svým oblíbeným postavám. Dozvíte se o dospělém životě svých hrdinů, o jejich práci a čeho dosáhli. Dospělost s sebou ale nese i ty stinné stránky. Starosti, strasti, smutek nebo složitý vztah slavného Harryho Pottera a jeho nejmladšího syna. I přes vážnost si ale tento "návrat" pořád ponechává své kouzlo.

Z recenze anglické verze na portále čbdb.cz, 11.8.2016

 

Jedním z největších potěšení ze čtení nové knihy od J.K. Rowlingové je to, že je to jakoby jste se dívali na hru. Autorka své psaní vyladila, hraje si při výběru slov a zdokonalila větnou strukturu, její styl vyzrál stejně jako vyrostli Harry a jeho přátelé.

washingtonpost.com, 9. 8. 2016

 

Kniha Harry Potter a prokleté dítě je scénářem k divadelní hře, která se už stihla stát hitem. A přestože v ní chybí speciální jevištní efekty, je přesvědčivá a rozhodně je to jedna z těch knih, u nichž zůstanete vzhůru celou noc.

New Yotk Times, 1. 8. 2016

O autorovi: František Skála ml.

Zprávy z redakce

14. 03. 2017

⚡ Harry Potter slaví a my s ním! ⚡

26. června uplyne dvacet let od vydání první knihy o Harrym Potterovi v Anglii. Příběh o... [více]

24. 02. 2017

Je myška z bříška Miška?

Příběh ze stránek knihy i divadelních prken [více]

Aktuality

08. 03. 2017 - 04. 04. 2017

Nominace na cenu Magnesia Litera

Dvě naše knihy: Řvi potichu, brácho a Překlep a Škraloup získaly nominaci na cenu Magnesia Litera! Přečtěte si o nich víc! [více]

10. 03. 2017 - 14. 04. 2017

Vytvořte si speciální potterovskou magickou fotku!

Rok 2017 je pro nás ve znamení Harryho Pottera. Přesně před dvaceti lety totiž vyšel v Anglii první díl této série. Oslavte s námi toto výročí! [více]