Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Vánoce, Vánoce přicházejí...

Vánoce, Vánoce přicházejí...

06. 12. 2017

A s nimi jako každý rok i tipy na vánoční dárky přímo z redakce!

I letos si všichni albatrosí redaktoři našli v předvánočním shonu chvilku, aby se s vámi podělili o svůj osobní tip na vánoční dárek. Kterou z knih, na nichž během roku pilně pracovali, by věnovali dětem pod stromeček a proč? 

Petr, šéfredaktor

Jméno je jedna z mála věcí, které nás provázejí skutečně celý život. Zajímá-li vás, jak které jméno vzniklo a co znamená, prolistujte si knížku Dnes má svátek...  Luděk Bárta ji napsal a nakreslil tak, že nejen poučí, ale i pobaví. Poučené texty se střídají s veselými komiksy, a tak takhle exkurze do světa jmen není ani na chvilku nuda. A považte, podařilo se nám do knížky vměstnat skoro celý kalendář!

 

Zuzka K., redaktorka

Pod stromeček darujte opravdu velkou knihu! Objevíte v ní pět krásných vyprávění s písněmi, jedna pohádka je dokonce veršovaná a dvě si můžete zahrát jako divadlo. A tak čtěte, zpívejte, muzicírujte s různými hudebními nástroji a předveďte se coby odvážní herci. Děti i rodiče! Vždyť co je o Vánocích krásnějšího než ocitnout se v pohádce!

Knížku Zpíváme s pohádkou  pro milé čtenáře všeho věku připravila vskutku hvězdná společnost: Josef Krček (výbor a hudba), Karel Jaromír Erben, Božena Němcová, Václav Renč (texty), Anežka Janátová (divadelní hry), Jindra Čapek (ilustrace).

 

Zuzka S., redaktorka

Leporelo Pofoukáme, zalepíme  bych darovala uplakaným mrňouskům, malým bolestínům a strašpytlíkům. Sami můžou zraněnému zvířátku nalepit náplast, a tak ho uzdravit. Náplastí je celkem pět a jsou omyvatelné, takže když se jedna přilepí na koberec a druhá tátovi na čelo, nic se neděje. Táta pak určitě rád dětem přečte básničku Jiřího Faltuse:

Pes přeskočil přes zídku,

máme volat sanitku?

Ale kdepak, ne, ne, ne,

tlapky nemáš zlomené!

Pohladíme, pofoukáme,

na bolest ti náplast dáme.

Budeš běhat ve chvilce,

proč se válet v postýlce?

Kristýna, redaktorka

Anna ze Zeleného domu  byla v dětství moje nejoblíbenější knížka a její opětovné vydání je můj splněný sen! Annu bych jako dárek pod stromeček věnovala všem malým slečnám starším devíti let, které hledají důvěrnou přítelkyni neboli spřízněnou duši. V Anně, sirotkovi s obrovskou fantazií, ohnivou povahou a laskavým srdcem ji totiž určitě najdou. A nejspíš jim to přátelství vydrží na celý život a bude je těšit i v dospělosti. Ostatně, jak říká sama Anna, ono je těch spřízněných duší na světě nakonec víc, než se na první pohled zdá!


Saša, výtvarná redaktorka

Nahlédněte v Animaliu  do světa zvířat! 

Šťastné, a hlavně veselé přeje celá redakce Albatrosu!

Zprávy z redakce

18. 04. 2018

Vzhůru za dobrodružstvím!

Za chvíli jsou prázdniny, a to skoro každý zatouží po malém dobrodružství. Tak než nastane léto,... [více]

20. 03. 2018

Novinky květnové, veletržní

My v redakci jsme vždycky trochu napřed. O čtvrt roku, o půl roku, o rok, záleží na tom, na které... [více]