Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Má to háček

Má to háček

15. 11. 2017

Motto nové řady, která vychází v Albatrosu ve spolupráci s nakladatelstvím Pasparta, je: Řada Má to háček pomáhá dětem a rodičům s řešením životních problémů a složitých situací. Knížky tak mohou být inspirací i povzbuzením všem čtenářům, kteří se s nějakým háčkem musejí vyrovnat.

Výstižně je řečeno, o čem vyprávějí knížky, které obě nakladatelství společně připravují. Háček se nemusí přímo osobně dotýkat každého z nás, ale měli bychom znát a být připraveni jakýmkoli způsobem pomoct. Třeba jen tím, že si o něčem méně obvyklém přečteme a budeme vědět, jak se chovat. 

Spolužák nebo kamarád chodí do školy, do kroužků, dělá spoustu věcí jako ostatní, ale v něčem je potíž. Něco nejde úplně tak dobře a jednoduše. Příběhy dětí v této řadě nejsou jen pro ty, kteří se potýkají s daným háčkem, ale pro všechny čtenáře, aby pochopili. Nebo aby věděli, co se může stát a případně nasměrovat život trochu jinak. Někdy stačí jen málo.

     

Knížka dětské psycholožky Petry Štarkové Lukáš a profesor Neptun  je o hvězdách, cizích planetách, autismu, a hlavně o Lukášovi. Je mu devět let, dva měsíce a čtyři dny, má rád astronomii a chodí do třetí třídy. Aby se mohl učit s ostatními dětmi, pomáhá mu ve škole asistentka Anetka. Jenže jednoho dne Anetka do školy nedorazí! Co teď? Začíná nejdobrodružnější den v Lukášově životě! Knihu ilustroval Milan Starý.

Druhá knížka Ťapka, kočka stěhovavá  je zaměřena na střídavou péči rodičů. Napsala ji Ivona Březinová a ilustracemi doprovodila Darina Krygielová.

Ťapka je kočka domácí, ale především kočka stěhovavá. Proč? Ťapka totiž každý týden mění pelíšek a putuje s druhačkou Petrou. Peťula je ve střídavé péči, to znamená, že má po rozvodu rodičů dva domovy. Jeden týden bydlí u maminky, druhý u tatínka. Oba domovy jsou však v jiných městech, a tak má Peťula navíc i dvě školy, dvoje učebnice, různé kroužky a spolužáky. Ale přece jen někdo je pořád s ní, ať cestuje tam, či tam – Ťapka. A s tou jde všechno líp!  

 

Zprávy z redakce

19. 07. 2018

Prázdninové knižní tipy z Knihozemě

Na konci května dorazila do knihkupectví po celé republice historicky první Zásilka z Knihozemě,... [více]

28. 06. 2018

Prázdninová dobrodružství

Ta nejlepší na vás čekají na stránkách našich knih! [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím